Kalappal!

Mit keresel?

Videók

Hőkamerák felhasználása vadászaton

Erdő-szóró, nyílt terep, vegyes terep.

Sokat emlegetem a tesztekben a fenti fogalmakat, ebben a videóban pedig drónos felvételekkel illusztrálom, hogy miről is beszélek ilyenkor, illetve elmondom, hogy melyik típusú terepre milyen hőkamera ajánlott. Ez persze csak ajánlás, mindenki olyan hőkamerát használ, ami szimpatikus. Hogy autós hasonlattal éljek, egy Nivával is le lehet jutni a horvát tengerpartra, csak tovább tart és kényelmetlenebb. Egy Lamborghinivel meg határozottan nem élmény a dugókkal teli fővárosban ingázni otthonról a munkahelyre. Minden használható tehát mindenre, de valójában mindennek meg van a maga helye, funkciója.

Nagyításokat és millimétereket szándékosan nem említek, mert ezek hőkameránként változnak és több dologtól is függenek (szenzorméret, kijelzőméret például). Az aktuális kínálat besorolását mindig megtaláljátok a nyitóoldalról is elérhető összehasonlító táblázatban, illetve itt a videó alatt:

ÍRTA

Nem csak vadász és blogger, de fotós is...

Facebook

EZ IS ÉRDEKELHET

Vélemény, ajánló

Megkérdeztem a ChatGPT AI-robotját, hogy szerinte milyen módon befolyásolja a modern technológia a vadászatot? Először a pozitív vonatkozásokra kérdeztem rá, majd a negatívra, végül...

Tudtad-e?

Érdekes cikket hozott le az amerikai Field&Stream magazin, melynek vadászati vonatkozásait mutatom be ebben a posztban.

Hírek

Reagált az ECHA a szakmai szervezetek által benyújtott beadványokra. Néhány könnyítést kilátásba helyeztek, de a harc még folyik.

Hírek

Az osztrák agárminiszter, Norbert Totsching az Európai Bizottság segítségét kéri, annak reményében, hogy a farkasok védelmét biztosító, 30 éves, annak idején 16 tagállam által...