Kalappal!

Mit keresel?

Tesztek

Teszt: Willfine Trailcam 100° Pro 4.5 emailes vadkamera

Olvasási idő: 4 percHónapokon át teszteltem a Willfine nagylátószögű emailes kameráját, a végeredmény pedig egy nagy adag megelégedés még úgy is, hogy alapvetően a felhős vadkamerák pártját szoktam fogni.

Természetesen a sztorihoz hozzátartozik, hogy ezt a Willfine Trailcam Pro 4.5-öt sem hagyományos módon próbáltam, mert továbbra sincs ingerenciám elektronikus levelek közt bogarászni a küldött fotókat (és de jól is tettem, egy-egy szelesebb éjszaka után – amiből bőven kijutott – megőrültem volna, ha 100-150 emailt és csatolmányt kellett volna átbogarásznom). Ismét a korábban már bemutatott, ingyenes Revierspion appot hívtam segítségül, ahol az emailekben küldött fotók galériaszerűen jelennek meg, és ha nem is teljes értékű felhős működést biztosít, de majdnem. Videót például a Revierspion nem tud fogadni sajnos, illetve hiába próbáltam kérni a kamerától a napi jelentést a státuszadatok (térerő, töltöttség, kártyatárhely) sem mentek át az Revierspionba.

Revierspion app

A Willfine Trailcam Pro 4.5 kamerából kétféle létezik. Az egyik a hagyományos látószögű, 60°-os, a másik nálam járt modell pedig a széles látószögű, 100°-os. Erről később.

A Trailcam Pro-kat pánttal (gyári tartozék), vagy opcionálisan kábelzárral vagy fára erősíthető 1/4″ menetes tartóval rögzíthetjük a fához. Utóbbihoz az alján és a hátulján is találunk rögzítési pontot. A 10mm-es kábel kicsit már küszködve megy bele, szóval célszerű 8mm-est venni hozzá. Kábelzáras rögzítésnél a Willfine sajnos nyitható marad és nincs is mód kis lakattal lezárni az ajtaját, szóval PIN-kód használata célszerű.

A vadkamera 24MP-re interpolált (felméretezett) fotókat tud készíteni, a natív felbontása minden bizonnyal 5 megapixel (én mindig ezen használtam, bőven elég). A vaku természetesen láthatatlan 940nm-es. A küldött képek igen korrekt méretűek, 1800x1350px felbontásúak, a nappaliak kb 6-700, az éjszakaiak kb 350 kilobájt körüliek, szóval azért jobban eszi az adatkeretet a SIM kártyáról, mint mondjuk egy 100-150Kb-os miniképeket küldő Boly kamera. Cserébe olyan jó minőségűek, hogy a kártyára rögzített sokmegapixeles fotókra rendszerint nem lesz szükség.

A nappali és az éjszakai képélesség és tisztaság is korrekt, az éjszakai fotók kifejezetten tetszetősek, bár 1/15s záridővel készülnek, szóval a mászkáló állatok kicsit be fognak mozdulni ennél a kameránál is. Amúgy a reakcióideje villám, 0.33-0.4s a dobozán lévő leírás szerint, szóval ha valami csak átvillanna az optika előtt mondjuk egy váltón, arról biztosan fog készülni kép.

A nappali fotók színei alapvetően rendben vannak, de a dinamikatartomány nem túl huszáros, ezért egy jól exponált képen a napsütötte foltok általában kiégnek. Az élessége sem rossz jó fényben, bár láttunk már szebbet is. A szürkületi fotóknál nem sokáig erőlteti a magas ISO-s, ergo zajos színeset a kamera, elég hamar átvált fekete-fehér infrára.

A videófelvételek FullHD méretben készülnek, szerintem közepes a minőség, bár azon a helyen, ahol videókat is vett, elég messze voltak az állatok a 100 fokos látószögnek.

Régóta szerettem volna egy ilyen ultraszéles optikájú vadkamerát kipróbálni, mert sok esetben nagyon közel tudom csak letenni a készüléket az eseményekhez, ahol a standard 60 fokos modellek kevesek.

De kijött a hátránya is, mert amikor átraktam egy másik helyre, ahol meg nagy volt a távolság, a 10-12 méterre lévő állatok nehezebben kivehetők voltak és gyakran elvesztek a részletek a képzajban.

Mint írtam a kamera emailküldős, de a Leitz-Hungáriánál vásárolt modelleknél a beállításokkal nem kell bajlódni, egy Leitzes küldőemail előre telepítve érkezik a kamerával (mondhajtuk így, hogy ez is beállításmentes), szóval csak a címzettet kell megadni a menüben. Ami egyébként tud magyarul is, és széleskörű beállításokra van benne lehetőség. A dupla antennának köszönhetően térerő-problémám nem volt azon a két helyen, ahol használtam, bár egyik sem volt egy különösebben dimbes-dombos rész.

A kamerát lehet applikációból is vezérelni SMS alapon, de bevallom őszintén én ezzel hiába próbálkoztam, valahogy nem sikerült és a hozzá való applikáció működését is egy picit túlbonyolítottnak ítéltem meg.

A végére hagytam a kamera legmeggyőzőbb tulajdonságát, ez pedig a fogyasztás. 12db ceruzaelemmel üzemel (vagy külső tápforrásról mini-USB-n keresztül). Sima aldis Activ Energy elemeket raktam bele, és a legnagyobb meglepetésemre a Willfine május 28-tól augusztus 18-ig üzemelt, készített és küldött több mint 2700 fotót (ezek kb 2/3-a nappali kép volt a szeles idő miatt) és legyártott közel 1200 db tízmásodperces videót (ezek is többségében nappaliak voltak).

Lemerüléskor 2717db Revierspionba továbbított fotó!

Bődületes teljesítmény ez szerintem, azt hittem sosem merül le. Jóllehet az akkukijelzés a küldött képeken nem volt túl pontos, mert nagyon sokáig telit mutatott, aztán amikor elindult lefelé, 1 héten belül le is merült teljesen a vadkamera.

A Willfine Trailcam vadkamera modelleket megtaláljátok a Leitz-Hungária webshopjában.

KATT IDE!

ÍRTA

Vadász, vadászíjász, terméktesztelő, vadgazda-technikus hallgató, Nocpix Global Ambassador.

Facebook

Ez is érdekelhet

Tesztek

Olvasási idő: 7 percTöbb mint két hónapig figyelgette a szóróinkat a Niteforce Outlaw. Személyében egy stabil, klasszikus, kiforrott vadkamerát ismerhettem meg. Egy gond volt...

Tesztek

Olvasási idő: < 1 percErre számíts, ha Mauser 25-öt veszel.

Hőkamera teszt

Olvasási idő: < 1 percHárom hónap vadászat tapasztalatai a Nocpix zseniális hőkamera előtétével, a MATE H50R-rel.

Hőkamera teszt

Olvasási idő: < 1 percAz unboxing videó után íme a Nocpix Bolt L35R tesztje további mintafelvételekkel