Kalappal!

Mit keresel?

Vadászíjászat

Brutál íjat mutatott be a Bowtech, és az árcímkéje is az lesz

Olvasási idő: 2 perc Szerintem nem túlzom, ha azt mondom, hogy minden idők legmodernebb íját dobta piacra a Bowtech, ami azért meglepő, mert a 2025-ös modellek novemberi bemutatása annyira szerényre sikerült, hogy nem is láttam értelmét, hogy megemlítsem itt a blogon. Erre most itt a Virtue…

Ez az íj 2200 dollárba kerül az USA-ban. Átszámolva körülbelül 850.000 Ft nettó, jó magyar áfával együtt kb. 1.123.000 Ft. Mégis mi a fene kerül ennyibe egy íjon?

Hát kérem ennek előzménye van. Augusztusban írtam arról, hogy a Bowtech szokása az volt sokáig, hogy egy meglévő íjat átszínez, picikét modifikál, majd patrióta modellként, limitált példányszámban – jótékonykodási céllal – horror összegért árulja. A bevételből, ha jól emlékszem amerikai veteránokat támogatnak, de ez most mindegy is. A lényeg az, hogy tavaly augusztusban a márka 25. születésnapja alkalmából rájöttek, ez nem jó taktika, hogy ellövik a lőport egy olcsóbb íjjal, és utána csinálják meg belőle a jótékonykodós drága modellt. Sokkal hatékonyabb a marketing, ha megfordítják a sorrendet, így aztán tavaly augusztusban bemutatták a 4000 dolláros, magnéziumból és titánból készült, limitált szériás Honort, majd gondolom eladtak belőle jópár darabot, eztán a szokásos novemberi bemutatón egy 34″-es rétegmodell és egy olcsó modell mellett nem villantottak semmit, de aztán most, most kérem itt van a standard, sorozatgyártásban készülő Honor “mindössze” 2200 dollárért, vegye-vigye bárki! Na jó, ennyi pénzért már csudi állányt és Pelican tokot nem adnak hozzá, de egyébként a “25th Anniversary” logót leszámítva a Virtue ugyanaz, mint a Honor.

Ez pedig nem más, mint egy – a szokásos alumínium helyett – magnéziumötvözetből készülő íj, strapabíró kerámia (cerakote) bevonattal és titánból készülő csavarokkal. Ez aztán nem fog karcolódni és rozsdásodni. A magnézium (ennek is adtak jó amerikaiként fantázianevet: AeroMag) könnyebb és merevebb, mint az alumínium, így a 32″ tengelytávú Virtue csupán 3.7 fontot nyom. Összehasonlításképpen a Carbon One szénszálas modelljük 4.5 font, az alu CoreSR szintén.

A Virtuét ellátták a Bowtech szokásos innovatív technológiáival is persze, úgymint házi csigahangolást biztosító DeadLock és TimeLock rendszer a csigákon, vagy a GripLock nevű, állítható szögű markolat. A kiegészítők (irányzék, tár, kifutó, stabik) központosított felfogatását a CenterMass megoldások segítik, az irányzéknál ráadásul ez már a második generációt tapossa, melynek újítása, hogy a célzóeszköz súlypontja hátrébb kerül az íj közepe felé, és a felfogatás is masszívabb lett az elsőhöz képest.

További specifikáció még a 6.19″ aljzási magasság, a 341 FPS sebesség, a 25-30″ húzáshossz, és az 50/60/70 font max húzóerő. A cerakote bevonat miatt persze camo színekre ne számítsunk, a Bowtech Virtue fekete, military-zöld, homok, középszürke és kékes színben lesz kapható.

ÍRTA

Vadász, vadászíjász, terméktesztelő, blogger, kíváncsi, kritikus, ex-fotográfus, Infiray Ambassador. Nem trófeavadász, nem influenszer.

Facebook

EZ IS ÉRDEKELHET

Vadászíjászat

Olvasási idő: 4 perc Bemutatta a Mathews a Lift X csigás íjakat, amivel ők is beálltak a présmentes, házilag elvégezhető csigahangolást kínáló gyártók sorába....

Vadászíjászat

Olvasási idő: 3 perc Eleddig három neves íjgyártó mutatta meg a következő évi modelleket. Szokás szerint a Bear volt az első, az Elite a...

Hírek

Olvasási idő: 4 perc Az USA-ban is lassan indul a főidény, ezért a nagy víz túloldalán elindult a mozgolódás a szcénában. Lássuk mik az...

Vadászíjászat

Olvasási idő: < 1 perc Ugyan a Prime is bemutatta a 2024-es íjait a napokban, de ahogy PSE-nél, úgy náluk sem történt semmi egetrengető....